جستجوی کتاب

عنوان کتاب، مولف، مترجم یا ناشر مورد نظر خود را برای جستجو وارد کنید.

ورود به فروشگاه

دیالوگ

دیالوگ

 

بخش «دیالوگ» قرار است محفلی کوچک اما حتماً گرم و صمیمی باشد برای شنیدن صحبت‌های عوامل فعال در حوزه‌ی صنعت-هنرِ چاپ و نشر. حرف‌هایی که «شاید» تاکنون فرصت و یا زمینه‌ای برای بیان‌شان فراهم نبوده اما حالا این امکان در حد بضاعتِ ما فراهم شده است. دامنه‌ی فعالیت عزیزانی هم که به گفتگو با آنها خواهیم نشست، محدودیت خاصی را شامل نمی‌شود و از نویسنده، مترجم، کتابفروش، گرافیست، بازاریاب، ناشر، ویراستار و... را شامل می‌شود.

بنا به احترام به نفس آزادی و انتخاب شخصی، برخی از این گفتگوها به شکل حضوری و نفس‌به‌نفس خواهد بود و برخی دیگر به شکل مکتوب، تلفنی، از راه دور و... به انجام خواهد رسید و متن پیاده‌ی شده‌ی آن در بخش دیالوگ مجله‌ی جی‌مگ قرار خواهد گرفت.

روزی که جرقه‌ی ایده‌ی این بخش زده شد، برای نگارنده با چالشی بسیار جذاب همراه بود؛ بدون‌شک شاکله‌ی اصلی یک «همزیستیِ اجتماعیِ درست» بر روی دیالوگ و گفتگو بنیان گذاشته شده است. اعضای یک جامعه‌ی صنفی در یک اِشِل کوچک و یک جامعه‌ی زیستی در  مفهومی کلان‌تَر برای بقا و پویایی «چاره‌ای» جز گفتگو و تعامل با یکدیگر ندارند. دیالوگ در اینجا در بطن خود واجد سویه‌ای دو وجهی است: از یک سو نگاهی به خویشتن است و باز-ارزیابی ِ خود پس از گذرانِ بخشی از عمر گران‌بها در این صنفِ به‌‌اندازه‌ی لازم و کافی قدر دیده نشده اما بشدت مهم برای جامعه و از سوی دیگر رویارویی با این پرسش که نقش ما در این میان چیست و «من» برای بهبود اوضاع و بِه‌تر شدن آن چه می‌توانم بکنم؟ 

باشد که از دل این گفتگوها، مخرج‌مشترک‌هایی مفید و کاربردی برای دنبال‌کنندگانِ مجله‌ی جی‌مگ فراهم آید. ما تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم بست، دیگر باید دید تا چه پیش آید...

با احترام

محسن امینی   

در حال بارگزاری دیدگاه ها...
امیر 3 ماه پیش
بسیار هم عالی