جستجوی کتاب

عنوان کتاب، مولف، مترجم یا ناشر مورد نظر خود را برای جستجو وارد کنید.

ورود به فروشگاه

کلاه پوستی برای رفیق یفیم سیمونوویچ راخلین!

کلاه پوستی برای رفیق یفیم سیمونوویچ راخلین! آثار نویسندگان روس و طنز دلنشین موجود در آثار طنزنویسان آن‌ها همواره در کشورمان با استقبال خوب ادبیات دوستان روبرو بوده است. نشر ثالث در همین راستا، کتاب کلاه پوستی برای رفیق یفیم سیمونوویچ راخلین را با ترجمه بیژن اشتری به بازار نشر عرضه کرده است.

نویسنده و جلد اصلی کتاب کلاه پوستی the fur hat نویسنده اثر vladinir voinovich

واینوویچ در سال ۱۹۸۰ از شوروی به اتهام بی آبرو کردن سرزمین پدری! تبعید شد. با این حال کتاب حاضر به یمن باز شدن فضای سیاسی دوران گورباچف در شوروی به چاپ رسید. دیالوگ‌های استعاری، شخصیت‌پردازی‌های سریع و موثق و طنز انتقادی قدرتمند از جمله خصوصیات این اثر است، به گونه‌ای که خواننده احساس می‌کند بازدیدکننده‌ای است در سرزمین عجایب. سرزمینی آکنده از شوخ طبعی. به قول نیشن: "آنچه واینوویچ را از بقیه طنزنویسان روسی منفک می‌کند، شفقتش نسبت به آدم‌های معمولی است." در عین حال، تاریخ مردم روس در زمان شوروی، آنقدر حاوی نکات عجیب و غریب است که برای طنزنویسان روس خوراک نوشتن بسیاری فراهم کرده است!

Vladimir Voinovichنویسنده کتاب کلاه پوستی

در بخشی از کتاب کلاه پوستی برای رفیق یفیم سمیونوویچ راخلین می‌خوانیم:

قطاری که یفیم و همقطارانش را به جبهه می‌برد هدف بمباران‌های دشمن قرار گرفت و یفیم مجروح شد.سران ارتش به خاطر تلاش یفیم برای شرکت در جنگ یا دقیق‌تر بگویم تلاش شکست خورده‌ی یفیم برای شرکت در جنگ به او مدال پیروزی بر آلمان را دادند. او بیست سال بعد به مناسبت فرا رسیدن بیستمین سالگرد دریافت مدالش یک مدال و سپس به مناسبت فرا رسیدن سی‌امین سالگرد دریافت مدالش مدال دیگری گرفت. یفیم در ۱۹۷۰ به مناسبت صدمین سال تولد لنین رهبر و بنیانگذار شوروی و سپس در ۱۹۷۱ به مناسبت آغاز بهره‌برداری از ذخایر نفتی و گازی سیبری غربی! به دریافت مدال مفتخر شد!!! این مدال آخری را وزیر نفت و گاز به پاسِ رمانی که یفیم درباره کارگران صنایع نفت نوشته بود بر سینه‌اش الصاق کرد، هرچند که رمان نفتچیِ یفیم درباره کارگران صنایع نفتی باکو بود و نه کارگران صنایع نفتی سیبری غربی. مدال‌های اشاره شده برق و جلایی به رزومه‌ی یفیم اضافه کردند و به او اجازه دادند در خلاصه‌بندی زندگینامه‌اش که معمولا در پشت جلد کتاب‌هایش درج می‌شد، فروتنانه این جمله را اضافه کند: " مدال‌هایی از جانب دولت به او اعطا شده است." بعضی وقت‌ها هم به جای دولت‌، می‌نوشت ارتش. این طوری طنین بهتری داشت! کلاه پوستی برای رفیق یفیم سیمونوویچ راخلین در ۱۶۵ صفحه رقعی با جلد نرم چاپ و با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان روانه کتابفروشی‌ها شده است. برای خرید کتاب کلاه پوستی برای رفیق یفیم سیمونوویچ راخلین در فروشگاه کلیک کنید واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات
در حال بارگزاری دیدگاه ها...
هیچ دیدگاهی برای این کالا نوشته نشده است.